УкраЇнський феномен
Їдучи в Українку вперше, ти не можеш уявити наскільки це гарне місто. Навіть наслухавшись відгуків про красу набережної та про привітність мешканців цього міста ви не очікуватимете того, що є насправді.
Мені пощастило вперше побувати в Українці саме в день цього чудового міста. Чому я кажу, що пощастило? Тому, що саме в день міста можна зрозуміти мешканців, адже, що переважна більшість в цей день виходить прогулятись своїм рідним містом і вони відкриті для спілкування. А ще надзвичайно цікаво розповісти про свої враження звичайному мешканцю та, можливо, закцентувати увагу на тих архітектурних елементах, природних явищах, які для мешканця вже стали звичними і він не помічає їх, і тим самим допомогти пересічному жителю полюбити своє місто. Але українчанам це не потрібно, оскільки вони й самі закохані в своє чудове місто не менш за його відвідувачів!
Та щоб повністю зрозуміти чим живе та дихає місто, треба ще абсолютно протилежні умови – повна відсутність людей. Лише так можна вивчити його архітектуру та пов’язати все, що стосується історії, з тим, що бачиш навколо. Винятково позитивне враження від спілкування із людьми Українки надихнуло ще більше розкрити, відчути дух цього міста. А це бажання, в свою чергу звело мене з ліжка о 5:40 на другий день перебування в Українці, щоб прогулятись містом, зустріти світанок, слухаючи музику на набережній, після чого випити кави. І все вийшло ліпше, ніж мені це вдається зробити в інших містах. Хіба кава зранку, як і в будь-якому іншому невеличкому місті як України, так і Європи п’ється або вдома, або після 8-ої ранку. Саме тому я мав трішки більше часу на прогулянку житловими кварталами, чекаючи відкриття першої кав’ярні недільного ранку.
Другий день закріпив мої позитивні враження та змусив присвоїти йому титул “місто уікенду для киян номер 1”!
Так чим же займаються українчани в день свого чудового міста? Якщо надавати перевагу розставленню акцентів, а не збереженню хронології, то в першу чергу треба відмітити парад, який відбувався під вечір другого дня. Якщо стояти на місці старту параду, і заміряти час до того моменту, як пройдуть останні люди цієї довжелезної колони, то ваш навіть не секундомір, а хвилиномір покаже більш як 7 хвилин! Друге місце в нашому топі заходів дня міста займе “фестиваль дворів”, що вже другий день об’єднаний з забігом ретро-автівок. Заїзджати на ексклюзивному автомобілі з колонною, на чолі якої мер міста, в двір, де тебе вже гостинно чекають всі мешканці домівок навколо – окреме та рідкісне задоволення!
І на третю позицію впевнено потрапляє дискотека, яку люб’язно погодились провести “Еволюція Діджеїнгу”, і зміксували в режимі реального часу та прокрутили пісні з початку 30-х до сьогодення!
Тому якщо вам випаде нагода побувати в Українці – неодмінно скористайтесь нею, а якщо це припаде на день міста – поділіться такою можливістю з друзями, взявши їх з собою!
На четвертій позиції важко не помітити “скарби” двох наймасштабніших фестивалів країни – цілу колекцію ретро автомобілів! Волги 21-ї моделі, Волги 24-ї моделі, Ваз 21011, Mersedes-benz 280SE та дві справжні знахідки – ЗІС-115 та Vw Kafer 1300! Коли ці автомобілі кружляли вулицями міста, захват в очах можна було спостерігати не тільки в очах дітей, а й в дорослих. І навіть не відомо, в кого захват був сильніший 😉
І не можна в топі не згадати “супермолодь” Інституту третього віку! Саме вони – яскрава п’ята позиція в нашому топі. Ці пані 65+ по-справжньому запалили на локації Ретрофесту. Ретрообрази від дизайнера Світлани Савельєвої.
Українка має ще безліч принад, але відкривати їх варто поступово, приїжджаючи до друзів чи з друзями. І хай першим кроком буде правильно вживана назва: з наголосом на “ї” 😉
Артем Севериненко, Молодіжний прес-центр
Фото: Irene Barhatnaya