Святкуй у стилі!

Другий міжнародний фестиваль стилю «Ретрофест»

«ЛІТО У СТИЛІ РЕТРО»
9-11 червня 2017, м. Кам’янець-Подільський

На три дні – у минуле! Феєричне, сповнене змістом і вишуканим смаком.

Раритетні американські і німецькі авто, французькі сукні і парфуми, вічна англійська музика, добре старе кіно, щирі українські пейзажі…

Саме така атмосфера чекає на п’ятнадцять тисяч глядачів 9, 10 та 11 червня 2017 року на ІІ Міжнародному фестивалі «Ретрофест»! Топ-подію літа знову приймає легендарне місто-фортеця, туристична мекка і справжня перлина України – Кам’янець-Подільський!

«Ретрофест-2017» обіцяє стати одним з наймасовіших і найграндіозніших подій в історії вітчизняного ретроруху. Десятки творчих локацій по всьому місту, театральних і музичних перфомансів, культурних і мистецьких заходів. Окрасою і головними винуватцями свята вже за традицією стануть шедеври автомобільного мистецтва — рідкісні та раритетні автомобілі й реплікари найрізноманітніших моделей і марок, іноземного й вітчизняного виробництва. Лейтмотивом Фестивалю-2017 будуть 20-70-ті роки ХХ століття.

Організатори готують безліч несподіванок і вражаючих сюрпризів. Серед них – виставка музичної техніки і феєричний ді-джей-сет від патефону до ультра-пульту «Еволюція діджеїнгу», прем’єра вистави у стилі стімпанк, виступ зіркових гостей.

У програмі «Ретрофесту» – парад авто-мототехніки минулого століття і виставка старовинних та екзотичних автомобілів; запальні танці у стилі бугі-вугі, твіст, рок-н-рол і танцювальні майстер-класи в стилі ретро, показ вінтажних колекцій одягу та конкурс ретро-костюмів.

За традицією на Фестивалі відбудеться авторалі на класичних автомобілях «Від фортеці до фортеці»! Дивовижне, динамічне видовище – змагання для справжніх чоловіків. Маршрут ралі складе близько 50 км і цього разу передбачає відвідування мальовничих куточків Подільських товтрів. Ралі відбудеться під егідою Комісії автомобільної федерації України з питань історії автомобілізації та історичних транспортних засобів (КІТЗ ФАУ).

Для гостей свята відкриються вражаючі кінозони просто неба, аутентичні фотосесії, ігрові зони, бієнале художників ретростилю, майстер-класи від автореставраторів, історії незвичайних автомобілів і різноманітні виставки. Вперше при «Ретрофесті» відкривається Молодіжний медіатабір з повномасштабним висвітленням подій Фестивалю та проводиться онлайн-трансляція заходів в Інтернет.
«Ретрофест» – це чудова можливість зустрітися однодумцям, захопленим природою автомототехніки, історичного костюму та ретромузики.

Єдиний у світі ЗІМ фаетон, елегантний Packard, чарівний Citroen 2CV, найкрасивіша машина СРСР «Чайка» ГАЗ-13 та ще десяток рідкісних авто – вже серед підтверджених учасників «Ретрофесту-2017»! Чекаємо на ваш екіпаж, власники раритетних авто, реставратори, колекціонери автомобільних моделей, ретроклуби, а також музиканти та співаки і всі, для кого це не просто хобі, а невід’ємна частина життя.

Заявки для участі приймаються на сайті Фестивалю: https://retrofest.ua

Організатори: Клуб шанувальників ретро та реплікарів «Діксі-ретро» та Подільський автомобільний клуб. Фестиваль проводиться за підтримки Кам’янець-Подільської міської ради.

Генеральний радіо партнер – Ретро FM
Генеральний інформаційний партнер – Автобазар (avtobazar.ua)
Головний інформаційний партнер – Газета по-українськи (gazeta.ua)
TV-партнер – Перший Автомобільний телеканал (1auto.tv)
Інтернет-партнер –www.autocentre.ua (портал Автоцентр)
Організатор онлайн-трансляцій — ТМ Web-event (web-event.ua)
Аерозйомка – Дронаріум (dronarium.com.ua)
Приймає – Готель “7 днів” (www.7dniv.ua)
Партнери – Майстерня “Автореанімація”, Expert Solutions, KASTOR

Офіційна сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/retrofestua

Акредитація ЗМІ: press@retrofest.ua

Маленький екскурс в історію

Любов Орлова
Любов Орлова
Валентина Сєрова
Валентина Сєрова
Марина Ладиніна
Марина Ладиніна

З середині 30-х років у культурі СРСР утвердився «великий стиль», характерний для країн з тоталітарним режимом. Основними його рисами стала масштабність, пишність, гіперболізований оптимізм. Та навіть у роки найжорстокішого терору 30-х наші модниці примудрялися шити собі довгі сукні, діставали хутряні горжетки, носили модний хвилястий перманент, фарбувалися в блондинок і вискубували брови в наслідування радянським актрисам, які в свою чергу наслідували ідеалам краси, пропагованим західним кінематографом. Любов Орлова, Валентина Сєрова, Марина Ладиніна були прикладом для наслідування для мільйонів радянських жінок.

40-і роки сколихнули пів світу у пожежі Другої світової війни. В одязі панував стриманий стиль – мінімум кольорів, максимум строгості та зручності. Проте в американській культурі набуває популярності пін-ап — тиражований образ секс-символу. Як правило, це зображення красивої, найчастіше напівоголеної дівчини. Пін-ап стилем є переважно кокетливі сукні з оборками, спідниці із завищеною талією, спокусливі маленькі шорти, жіночні блузки, неодмінні паски, підбори-шпильки.

50-і роки. Натхнення, відродження і відбудова у складні післявоєнні часи. Це епоха Мерилін Монро, американських авто, французького кіно і радянського автопрому. Іконамі стилю стали Одрі Хепберн, Жаклін Кеннеді та Бріджит Бардо. У моді тон задає Крістіан Діор, який започаткував новий стиль – New Look і змусив прекрасну половину знову ходити в широченних спідницях, які нагадували криноліни їхніх прабабусь.

50-60-роки називають найжіночнішім й найелегантнішім десятиліттям. Це музика «молодіжного бунту» – запального й незвичного рок-н-ролу Елвіса Преслі й Білла Хейлі, Джимі Хендрікса, Дженіс Джоплін. В галузі автопрому весь світ захоплювався американськиими Кадилаками, Фордами, Крайслерами. Тим часом у Радянському Союзі, виконуючи наказ М. Хрущова «наздогнати і перегнати Америку», зійшли з конвеєра «ЗІЛ-111», так схожий на американський Cadillac, та найкрасивіша машина СРСР – «Чайка» ГАЗ -13.

60-і роки. Вже на початку десятиліття світ просто збожеволів від Ліверпульської четвіркі. За короткий проміжок часу і Старий, і Новий світ охопила бітломанія. Згодом «The Beatles» змінили рокери з «The Rolling Stones». До колекції кожної модниці обов’язково входили міні, сукні та пальто А-силуету, короткі жакети, хустки, довгі рукавички, перли та стрічки для волосся. Завдяки появі синтетичних тканин модниці стали носити одяг з нейлону, лайки, кримплену. Політ Гагаріна сприяв появі «космічного стилю» в одязі.

Щоб зрозуміти, як вдягалися у 70-і, достатньо подивитися культову кінострічку «Службовий роман». «Важлива така річ, як комбінаторність», – каже секретарка Вєрочка. 70-і починалися зі стилю «хіпі», далі до нього долучилися «диско» та «романтик», трохи спортивного стилю і сафарі. Взагалі ж, початок десятиліття став переламним моментом для радянського автомобілебудування — саме в 70-ті основний пріоритет виробництва від вантажівок нарешті перейшов до легкових автомобілів. У квітні 1970 з конвеєра ВАЗу зійшов перший автомобіль «Жигулі» — визначальна модель для цілої епохи. Згодом набули популярності «Волга ГАЗ-24» та ВАЗ-2121 «Нива», які й досі можна зустріти на наших вулицях.