Святкуй у стилі!

Учасник на ретро авто: Бучацький Станіслав

#33

Бучацький Станіслав

Автомобіль-легенда з захоплюючою історією. Куплений у Львові, розмитнений в Польщі.

 • Авто

  ЗАЗ-968М, 1991 р.в.

 • Пілот

  Бучацький Станіслав

 • Штурман

  Пікуш Володимир

 • Місто

  м.Львів, Україна

 • Клуб

  ГС “Доступне авто”

 • Участь

  Виставка, парад містом

Аби показати безглуздість українського авто законодавства, це авто на початку 2017 року підлагодили і повезли на розмитнення й реєстрацію на польські номерні знаки в Польщу. Тим самим проілюстрували, що у Європейському Союзі, незважаючи на добрий рівень життя, вартість розмитнення автомобілів у рази дешевша, а також відсутні різноманітні адміністративні заборони для імпорту вживаних авто, на кшталт обмеження екологічних «Євро-5» в Україні.

«Миколу Запорожця» у Польщі офіційно розмитнили, як звичайний, не ретро-автомобіль, за стандартною процедурою, заплативши всього 250 доларів митних платежів, пройшли технічний огляд, поставили на облік, купили річне страхування із «зеленою картою» за 575 злотих терміном на один рік. Відтак, аби знову повернути «Запорожця» на українські номери, потрібно витратити близько 3500 доларів США.

Наприкінці травня 2017 року «Микола Запорожець» відправився у масштабний автопробіг з українсько-польського кордону через Львів, Дубно, Рівне, Житомир до столиці України. Активісти припаркували авто прямо перед стінами Верховної Ради України під час пленарних засідань, аби проілюструвати народним депутатам приклад недолугості українського законодавства у галузі авторинку та наголосити на необхідності законодавчих змін.

Відтак «Микола Запорожець» побував у Луцьку, Ужгороді, Мукачеві. Брав участь у виставці ретро-автомобілів у Києві та став легендою боротьби за доступні автомобілі. Про це авто було знято три професійні фільми та мульсеріал.

Також “Микола” брав участь у багатьох акціях та подіях, останньою був весняний “Old Car Land” в Києві.