Святкуй у стилі!

Учасник на ретро авто: Ігор Лащенко

#8

ГАЗ 13, Чайка

У червні цього року елегантна чорна “птаха” знову на Ретрофесті! Бажаємо перемог!

 • Авто

  ГАЗ 13 “Чайка”, 1966 р.в.

 • Пілот

  Ігор Лащенко

 • Штурман

  Петро Могильников

 • Місто

  м.Дніпро, Україна

 • Участь

  Виставка, ралі, парад містом.

Відроджена птаха

Крихта містичності та доброти в очах. Чорний колір та приємна атмосфера, що відлунюється від запалених фар. Для неї час сповільнився.
“Чаєчка”. Саме так звати елегантну чорняву кралю, що народилася у 1966 р. Нове життя вдихнув у неї Ігор Лащенко та його чудо-команда з Дніпра 9 років тому.

До речі, хто ще не знає, «Чайка» – це автомобіль представничого класу. Лімузин, так би мовити, для семи персон. А чи задавали ви собі питання, чому саме така назва?

Спочатку існувало 2 варіанта назви – «Чайка» та «Стріла». Але обрали першу. За легендою, один із конструкторів на питання, чому виграла саме «Чайка», відповів: «Уявіть собі Волгу. Хто летить над нею? Чайка. Так само і в нас: «Волга», а над нею – «Чайка».

Повернімося конкретно до нашої учасниці. Адже «пташка» приїздить до нас вже не вперше. Легким помахом крила у 2009 році вона дісталась Кам’янця-Подільського. Скажу більше, на «РетроФесті» ця автівка проїхала найдовшу дистанцію по Україні – більше, ніж 1000 км в один бік!

Але і на цьому трофеї та перемоги «Чаєчки» не завершуються. В авторалі на класичних автомобілях зайняла 1 місце у своєму класі. А завдяки дружній атмосфері Ігоря та його команди, разом отримали нагороду – “Найімпозантніший екіпаж”.

Змінювати звичку ГАЗ-13 не бажає, тож завітає до Кам’янця-Подільського і цього літа. Сподіваємося на отримання “абсолюту” у ралі “Від фортеці до фортеці” і бажаємо подальшого успіху чорнії “пташці”.

Марія Юркевич, Молодіжний прес-центр