Святкуй у стилі!

Учасник на ретро авто: Віталій Мамедов

#16

Віталій Мамедов

Зі своєю “Вольгою” Віталій вже цілих 17 років! Разом вони об’їздили половину Росії та Європи, а також вибороли 1-е місце в середньому класі і в абсолютному заліку на ралі Кам’янець-Подільський – Хотин в 2009 році, що проходило в рамках І-го Міжнародного фестивалю “Ретрофест”.

 • Авто

  ГАЗ-21 “Волга”, 1960 р.в.

 • Пілот

  Віталій Мамедов

 • Штурман

  Юрій Меньшиков

 • Місто

  м.Подольськ, Росія

 • Клуб

  “Ретромобиль”

 • Участь

  Виставка, ралі, парад містом

Свій автомобіль Віталій придбав спеціально, адже це було найбільш презентабельне авто в їхньому місті, хоча на той час вже мав одну  “Волгу” 21-ї моделі.

Із Вольгою, або ж Машинкою, як лагідно називає Віталій своє авто, він бачиться практично кожнісінький день, хоча разом вони вже цілих 17 років!  Був період, коли Вольга була єдиним автомобілем… Зараз же в автомобіліста є ще ТАЗик (Тольятинський Авто-Завод) і подарунок від друзів із “Ретромобіля” на 50-річчя  – ГАЗ-31029. І  всі вони на ходу!

На своїй улюбленій Машинці Віталій вже об’їздив половину Росії та Європи. А також вони разом вибороли 1-е місце в середньому класі і в абсолютному заліку на ралі Кам’янець-Подільський – Хотин в 2009 році, що проходило в рамках І Міжнародного фестивалю “Ретрофест”.

Попередній господар, намагаючись зробити автомобіль більш сучасним,  зіпсував його вигляд, перетворивши авто на суміш 2-го і 3-го випуску. “Але це ж історія!”, – запально вигукує Віталій і обіцяє з часом повернути автомобілю його справжній образ… Проте, мабуть, до цьогорічного Ретрофесту не встигне.

Отже чекаємо зірковий ралійний екіпаж на Ретрофесті та бажаємо нових перемог!

Радіоісторія

Водій натиснув кнопку радіоприймача. Тихий, спокійний голос розповідав історію: “Все почалося з морської хвилі. Віталій Мамедов придбав ГАЗ-21 1959 року саме кольору морської хвилі. А трохи згодом продавалося найгарніше авто у місті, і в 2000 році в гараж заїхала ще одна Волга ГАЗ-21 1960 року. Коли Віталій сів вперше за її кермо, зрозумів, що знайшов “ту єдину”. Попередні господарі намагалися осучаснити автівку і змінили деталі з другої на третю серію, проте Віталій впевнений, що зовнішній вигляд авто має відповідати історії випуску. Тому хоче повернути їй попередній вигляд. Якийсь час він володів відразу двома Волгами, але зрозумів, що треба з двох обрати одну – найкращу, а другій подарувати шанс на нове життя в руках автолюбителя, який так само закохається в свою красуню.”

Віталій почав перемикати хвилю, йому допомагав розібратися в кнопках хлопець, який сидів поряд, проте історія лунала далі.

“Віталій почав мандрувати зі своєю Волгою. Вони об’їздили половину Росії та половину Європи. Люди завжди проводжають захопленим поглядом авто та сигналять. В серіалі «Братья по-разному» (2006 рік, Росія) Волга також встигла “засвітитися”. Після цього Віталій доручив її автомайстрам, які замінили деталі і пофарбували його нерозлучну подругу у два кольори. Тепер він і сам працює в ретроавторемонтній майстерні, що дуже стимулює зайнятися своєю машиною. Тому щодня він у гаражі. А в вільний час Віталій координує діяльність Подільського клубу любителів старовинних авто «Ретромобіль». Подеколи господар розділяє машину з Юрієм Мамедовим, своїм сином”.

Чоловік вдарив легенько по радіоприймачу. Слова почали заїдати й стихати.

– Я вже думав, що воно розкаже всю нашу історію життя,- сказав Віталій Мамедов.

– Довго ще нам їхати на Ретрофест?- питає Юрій.

– Зовсім трохи залишилося…

Лідія Яцкова, Молодіжний прес-центр