Святкуй у стилі!

Учасник на ретро авто: Бондаренко Богдан

#21

Лебёдушка або ж Золотий

 • Авто

  Citroen CX, 1984 р.в.

 • Пілот

  Бондаренко Богдан

 • Місто

  Харків

 • Участь

  Виставка, парад містом

Це сімейна автівка, котра з’явилась у родині ще у далекому 1992 році. Приїхала з Нідерландів. Починаючи з 2005 року вона вже безпосередньо дісталась мені. Лагідно зву “Лебёдушка” або ж “Золотий”.  За гарної погоди CX виконує функцію автівки на кожен день. Цьогоріч, презентуючи його на весняному X Old Car Land, ми отримали нагороду за найкращу клубну експозицію.

В цілому за цей рік Золотий прийняв участь вже у двох Навчально-тренувальних зборах з ралі третьої категорії та один раз прийняв участь у ралі на класичних авто у Києві.

За минулий рік він встиг проїхати всю Україну зі Сходу на Захід та з Півночу на Південь – подолавши за сезон більш ніж 15,000 км, тому географія того, де їздила ця автівка дуже широка. Вже не кажучи про його заїзди країною раніше.

Спочатку, коли “Лебёдушка” тільки но приїхала до України, то вона була базовою версією для моделі СХ. А саме, 20TRE. Однак досить швидко, через кілька ДТП вона оновлюючись отримувала заводські опції від більш старшиї версій, що опинялись в Україні вже у якості донорів.

Однак з часом вона затребувала комплексних реставраційних робіт. Було відновлено кузов, двигун, салон… У результаті автівка з базової версії отримавши усі атрибути та опції стала “топовою” версією Pallas. Реставрація була проведена таким чином, щоб авто не виглядало як музейний експонат, а просто вигладала охайно на свої роки як авто, що регулярно експлуатується.

Додатково: Citroen CX – це великий Citroen, що замінив собою легендарний DS у 1974 році. Отримав титул авто-року у 1975 році. Дизайн видатного Роберта Опрона. Розробка моделі була проведена за часів коли бренд Citroen належав компанії Michelin та вважається останнім “справжнім” Сітроеном, адже у 1974 році компанія перейшла до Peugeot та усі наступні моделі отримали велику уніфікацію з моделями даного виробника. У моделі CX використовувалося понад 100 запатентованних технічних рішень компанії Citroen, що робило цю модель дійсно передовою не тільки за дизайном, та з технологічного боку також.