Святкуй у стилі!

Учасник на ретро авто: Олексій Заіка

#60

Олексій Заіка

На реставрацію авто Олексій витратив цілий рік та планує використовувати свій Ford Granada виключно як автомобіль вихідного дня, адже авто справді раритетне: таких залізних красунь навіть в столиці – не більше п’яти.

 • Авто

  Ford Granada, 1975 р.в.

 • Пілот

  Олексій Заіка

 • Штурман

  Ігор Воровський

 • Місто

  м.Київ, Україна

 • Клуб

  Old Car Service

 • Участь

  Виставка, ралі, парад містом

“Майже всі роботи зроблені моїми руками в гаражі довгими зимовими вечорами”, – розповідає Олексій. “Тому жодних спасибі СТО “Бла-бла-бла” не було і бути не може”, – категорично додає він.

Вперше в виставковий павільйон привезли Ford Granada 1973 року випуску. Він зроблений в європейському підрозділі “Форд” в німецькому місті Кельн. Машина пофарбована в жовтий колір. Оснащена модними в 1970-х роках квадратними фарами і хромованими деталями кузова. Сидіння салону обтягнуті чорною шкірою. На торпеді – вставки під дерево…

“Таких машин не більше п’яти в Києві. Як-то таку побачив і відразу захопився нею, особливо сподобалися задні ліхтарі. Вони, як вся задня частина, зроблені в стилі американських машин”, – розповідає власник. Свій Ford він придбав у Запоріжжі. Їздив туди двічі: “Господар не дуже хотів продавати авто, він теж намагався його відреставрувати, доглядав за ним. Але врашті згодився”.

Потрапила машина в Україну в середині 1990-х. Її привезли для генерала Львівської області. Після його смерті дружина продала автомобіль в Черкаси.

“Звідти її викупив попередній власник. Незважаючи на таку велику кількість господарів, машина мені дісталася в непоганому стані. Кузов не гнилий, не деформований, скляні деталі і елементи салону теж на місці. Звичайно, довелося перефарбувати автомобіль, відновити деякі пластикові і хромовані деталі. Важко було із запчастинами ходової, їх давно зняли з виробництва, тому доводилося ставити від інших машин. Те ж і з приймачем. Хочу поставити сюди оригінальний, але поки не можу знайти такого”.

На реставрацію авто Олексій витратив цілий рік та планує використовувати свій Ford Granada як автомобіль вихідного дня: “На кожен день маю Ford Fiesta, а цей буде для душі. Ще не встиг на ньому і покататися – після реставрації відразу поїхав на виставку”, – розповів чоловік.

Ford Granada випускали з 1972 по 1977 роки в різних комплектаціях і з двигунами від 1,7 до 2,8 літрів. “У моєму ж стоїть 2,3-літровий двигун. Він прекрасно тягне автомобіль, споживає 11-13 літрів бензину на 100 кілометрів”, – підсумував Олексій.

Матеріал взято зі сторінки власника на Rrive2.ru.