Святкуй у стилі!

Фотокореспондент: Микола Чередниченко

Микола Чередниченко

Я більше люблю портрети, причому чорно-білі. У них є душа. Дивишся й бачиш переживання людини.

Знайти точки перетину

– Вміння чи техніка?

– Погляд, – з упевненістю в голосі та очах відповідає він на запитання. Той, чиїм головним атрибутом віднедавна є фотоапарат. Один із перших фотокорів Ретрофесту, Микола. Тепер будемо знайомі.

Спілкуватися з ним легко, сміємося, піджартовуємо, секрети відкриваються не одразу. Фотографією займається вже років три, поєднуючи хобі з офісною роботою. Але з останнього літа це захоплення переросло у щось значніше.

“Я більше люблю портрети, причому чорно-білі. У них є душа. Дивишся й бачиш переживання людини”.

Метою для нашого фотографа залишається вподобання героя історії. Ось тут Микола і стає гарним другом для нього. Зустрічається з моделлю ще до зйомки. Йому важливо дізнатися ” як,  хто, чим дихає, так би мовити, знайти точки перетину”.

Ще невеличка кількість козирів ховається у кишені Миколи. Він активіст Київського автоклубу, який проводить змагання з автомобільного слалому та автозвуку (!). Довідка для тих, хто не знає процесу: в автівці на повну гучність вмикаєть динаміки. Заміряє звук спеціальний прилад для вимірювання потужності звуку. Так з кожним авто у конкурсі. Оглушений перемогою власник забирає нагороду за найвищий показник.

Фотографії – то частина Коліного дитинства. Проявка плівок вдома, татів раритетний Zenit, цілий домашній комплекс реактивів… Й ось тепер наш автолюбитель перейняв справу батька і маєвласну важливу місію – зберігати моменти життя людей.

Свою ж мрію бачить у мандрах і з камерою у руках: побувати на всіх континентах у кожній країні, сфотографуватися там і зробити коллажний портрет. Це ніби живі спогади. До яких, напевно, додасться фото і з Кам’янець-Подільського. Авто, ретро, фортеця… І Коля – щирий, усміхнений, на власній точці перетину мрії і реальності…

Марія Юркевич, Молодіжний прес-центр

Кілька робіт з портфоліо. Більше на сторінках фотографа у ВК, ФБ, 500px.com, viewbug.com.