Святкуй у стилі!

Авторетровернісаж

Дата: 11.06.2017

11 ранку, на перший погляд, просто субота , але для тих, хто вирішив долучитися до РетроФесту – це особливий час. Оскільки, автомобілісти вже встигли представити своїх “кралечок ” на площі Польський ринок.

Авторетровернісаж “ Шоу унікальної ретротехніки ” безумовно справив враження на всіх присутніх. Автолюбителі радіють, що їх машини зацікавлюють не тільки учасників, пресу, волонтерів, ретрошанувальників, але й звичайних перехожих.
Місцеві жителі звикли до яскравих подій у своєму місті, але РетроФест- найбільша й найочікуваніша з усіх.
Але не для всіх Ретрофест- свято, веселощі та розваги. Є серед нас ті, які не можуть насолодитися фестивалем на повну. Тому що на них покладена важлива місія.

Поспілкувавшись з місцевими поліцейським , ми ще раз впевнилися , що Кам’янець-Подільський- місто для туристів.” Кожні вихідні тут якісь вечірки та тусовки. Проте, коли ти працюєш, перестаєш помічати події, які відбуваються навколо. Із задоволенням прийшов би на фестиваль глянути, що тут і до чого. Однак, зараз це лише робота, нічого більшого. Мій коментар не суттєвий та наврядчи цікавий, проте, мене точно зрозуміють ті, хто теж працює”, – говорить він.
Хочете дізнатися, що думають люди про РетроФест? Тоді гортайте далі 😉

Мальцева Оксана – штурман говорить, що на фестивалі усією сімє’ю. “ На такій події вперше. Живемо в наметовому містечку, всі умови присутні, люди дуже привітні. Нашій машинці вже 10 років, ми її вперше виставляємо . Хотілося б почути думку людей , як вони відгукуються про нашу “капусю”. Нам тут подобається: атмосфера чудова, люди чудові , але ми хвилюємося перед Ралі . Дуже хочеться зайняти хоч якесь місце, або ж приз глядатських симпатій .”
Капнік Олена – журналіст газети “По-Українські” в Кам’янець- Подільському вперше, раніше була на схожому фестивалі в Києві ОлдКарЛенд. “ Мені подобається тут. Тому що все в загальному доступі, на відміну від Києва, де все було локально. Особливо подобається, коли машини їдуть містом- це дійсно круто. Завжди думала, що ретро – задоволення не з дешевих і їм займаються лише ті люди, у яких не мала кількість грошей. Але на фестивалях зрозуміла, що часто- це просто захоплення людей, вони живуть цією машиною. “

“Якщо мене попросять охарактеризувати “Ретрофест” всього-лиш одним словом, то це буде слово “Тусовка”. Абсолютно молодіжне свято, з впевненістю можу сказати, що організатори точно змогли повернути час на кілька років назад. Відчуваєш себе молодше на років так 30. Особисто для мене, фестиваль цікавий ще й тим, що ми можемо споглядати за подіями, скажимо так “з середини”, тому що, це наш другий фестиваль, а до того, ми були у Львові, але лише глядачами, звісно, це був не такий цікавий процес ”, – ділиться враженнями жителька Хмельницького Ганазюк Вікторія.

Штурман Вєрочка говорить так: “Атмосфера міста просто казкова і це дало “Ретрофесту” ще більше переваг. Я закохалась у архітектуру з першого погляду. Знаєте, місто, як маленька Європа. Напевно, ви чули, що мій чоловік великий любитель ретро. Тому разом з ним ми побували на багатьох фестивалях. Але я однозначно можу сказати, що “Ретрофест” один з найкращих. Все це зумовлено атмосферою. Вона легка, затишна і необтяжлива- точно не схожа на усі інші”.

“ З татом подорожую не вперше. Звісно, як він, всю Україну не об’їздив , але на таких фестивалях вже бував. Тут багато цікавих машин, які ти раніше не бачив, до них можна доторкнутися , пофоткатися з ними. І взагалі, коли ти їдеш в ретро автомобілі це набагато прикольніше: гудить мотор, на тебе всі звертають увагу, фотографують машину.”,- говорить Ніколаєв Роман- син автолюбителя .

Віктор Мельниченко- житель Чернівців розповідає: “ вчора подзвонили родичі, сказали, що буде фестиваль ми й приїхали до Кам’янця. У цьому місті буваємо часто, найбільше подобається архітектура. Для мене Кам’янець –Подільський- місто релаксу. ”
“Я приїхав на фестиваль у якості учасника. У мене самого є мотоцикл. Скажу, що це не перший мій фестиваль стилю ретро. Узагалі, люблю щось старовинне, особливо подобається музика і, як ви могли зрозуміти, техніка. І хоча зараз 11 ранку, я уже насолоджуюсь атмосферою. Люблю своє місто і це чарівне поєднання з ретро просто мусить зробити фестиваль надзвичайним”,- ділиться враженням Ростецький Володимир- житель Кам’янець- Подідільського.

Саша Співак з Києва говорить, що приЇхали в Кам’янець- Подільський відпочити , погуляти містом, я тут вперше, разом з батьками. Ми випадково потрапили на РетроФест. Фестиваль цікавий, найбільше подобаються машини, вперше бачу таку кількість ретро автомобілів, особливо запам’ятався жовтий Запорожець. Також дуже хотілося б покататися на цих машинах.”
Андрій Червоняк, якому 13 років розповідає: “Я приїхав на “Ретрофест” в першу чергу, щоб показати людям різні старі ігри, навчити їх грати, а головне зануритись з головою у атмосферу ХХ сторіччя. Те що я побачив на Площі мене однозначно вразило. Круто, що усе це супроводжує тематична музика. Хоч я і дитина, і ретро стиль бачив лише на екрані телевізору, все ж можу сказати, що мені подобається, особливо музика. Сам я граю на фортепіано, сподіваюсь, що колись я досягну того рівня майстерності, що зможу виступати на подібному заході у якості музиканта”.

Осадець Олена- жителька Камянець-Подільського : “На фестивалі я волонтер. Вирішила ним стати, адже дуже хотілось побувати на подібному заході. Тим більше, якщо активно чимось зайнятий, або допомагаєш, то все проходить набагато цікавіше. Вражена побаченим, нереальна атмосфера. Знаєте, ніколи не відчувала особливої любові до ретро, але цей фестиваль точно змусив мене кардинально змінити мою думку і закохатись у ретро раз і назавжди”.

Судячи з коментарів, початок фестиваля видався вдалим. Є навіть таке прислів’я : “Як справу почнеш- так її і закінчиш”. А ми почали яскраво та віримо, щ продовження нас теж приємно здивує. З нетерпінням очікуємо наступних заходів.

Анна Осіпюк та Резнік Анна, Молодіжний прес-центр